Cengizhan - Güçperest ile yayında...

03-05-2018-03:11
<p>albüm kaydı, single kaydı, müzik yapım</p>

Cengizhan, “Güçperest” ile NetD ve tüm dijital platformlarda

Paranın ve menfaatlerin, insani değerlerin önüne geçmesine vurgu yapan “Güçperest”, Cengizhan’ın etkili yorumu ile 10Mayıs 2018 itibarı ile Balyoz Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda ve NetD müzik kanalında yayına girdi.

Söz ve müzikleri Cengizhan’a ve Alparslan Öztürk’e ait olan eserin aranjesi Alparslan Öztürk tarafından yapıldı. “Güçperest”, Başak Birer ’in yönetmenliğini yaptığı, görsel efektleriyle öne çıkan video klibiyle NetD’de yer alırken, çeşitli TV kanallarında da boy göstermeye hazırlanıyor.

Modern Bir Dervişten tavsiyeler

2018 Yaz döneminden itibaren sahne ve konser çalışmalarına ağırlık vereceğini öğrendiğimiz Cengizhan’a bu proje ile alakalı bazı sorular sorduk:

. Çıkışınızı bu şarkıyla yapmanızın özel bir nedeni var mı?
Cengizhan: Aslında pek çok eser var gündemimde, hatta önümüzdeki günlerde yayınlamaya hazırlandığım, aranje ve kayıtları devam eden bomba gibi yeni bir şarkımız da var. Ama benim dünya görüşümü, karakterimi ve nerede duracağımı belirtmesi açısından “Güçperest” ile başlamam gerektiğini hissettim.
.Biraz modern derviş iması mı var yani?
Cengizhan: Güçperest benim için çok değerli bir şarkı. Değerini hep kaybedince anladığımız, sağlık, huzur, sevgi, merhamet gibi kavramların karşısında paranın ve maddi çıkarların değersizliğini ifade etmek açısından çok önemli bir çalışma. Buna modern dervişlik demeniz, beni mutlu etti. Aza tamah etmeyen, çoğu bulamaz değil mi?

Cengizhan Hakkında:

Cengizhan; 27 Mayıs 1996 yılında Bodrum’da dünyaya geldi. Küçüklüğünden bu yana sanata ve spora karşı özel bir ilgisi vardı. 2005 – 2012 yılları arasında Balçova idman yurdu, Altay, Bodrum Spor klüplerinde futbol oynayan Cengizhan, sonrasında kendisini müzikle daha iyi ifade ettiğini düşünerek söz ve beste çalışmalarına başladı. Önümüzdeki dönemde bir single daha yayınlamaya hazırlanan genç sanatçı 2019’da yapmayı planladığı albüm için de repertuar çalışmalarına devam ediyor.