Alparslan Öztürk

Alparslan Öztürk

Aranjör - Şair - Bestekar

8 Kasım 1984 yılında İstanbulda doğdu. Bildiğimiz kelimeler yerine İstiklal marşının melodisini mırıldanarak konuşmaya başladı. Şair bir babanın oğlu olan Alparslan Öztürk'ün, 3 yaşlarındayken İstiklal Marşının on kıtasını ezbere okuyor olması, çevresince müziğe ve şiire olan yeteneğinin küçük yaşta farkedilmesini sağladı. 5 Yaşında yaptığı ilk bestesinden bu güne 2000'den fazla şiir yazmış ve 300'ün üzerinde beste yapmıştır.

12 yaşında ilk enstrumanı olan amatör bir org ve kasetçalar ile bestelerini kayıt altına almaya başladı. Geçen yıllarda yapmak istediği çalışmalar için daha çok müzik bilgisi ve daha fazla teknik imkan edinmek için yoğun çaba harcadı. Askerliği sırasında tanıştığı müzisyen dostlarından aldığı ilhamla, o yaşa kadar sadece Arabesk türüyle uğraşırken, Rock ve Pop türlerinde çalışmalar yapmaya başladı. Zaman içerisinde etnik dünya müzikleri de dahil olmak üzere çok sayıda farklı müzik türünde kendini geliştirdi. Askerlik sonrası; aranjörlüğünü Serdar Erken'in üstlendiği "Zam" isimli eseri, Mustafa Güngecenin çıkış şarkısı oldu. Bunun üzerine müziğin mutfağında olması gerektiğine karar vererek 2006 yılında ilk profesyonel aranjelerine başladı.

2008 yılında ilk stüdyosu Stüdyo Strat'ı açtı ve daha sonra Celal Babadağ ile Balyoz Müzik bünyesinde önemli çalışmalara imza attı. Sanatçı şu an İstanbul Plakçılar çarşısındaki stüdyosunda Balyoz Müzik başta olmak üzere pek çok firma ve pek çok sanatçıyla Aranjör ve Besteci olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Gelecekte:

Alparslan Öztürk ayrıca bazıları tamamlanmış olan, bazılarının da yapımı/yazımı halen devam eden; "Kral, Deliler Senfonisi" adlarındaki müzik albümleri, "His Kırıntıları" adlı şiir kitabı, "Kutsal Karanlık - Hitlin, İleri Cehennem Bölüğü, Futbolcu, Ruhumu Geri Ver" isimli romanları ve "Profesör Dayı Satışta, Ritmik Futbol" adlı sinema senaryolarını önümüzdeki dönemde yayınlamak için hazırlıklarını sürdürmektedir.